Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası-Eyk Sigorta

Sağlık sigortası, sigortalı bir bireyin tıbbi ve cerrahi giderlerinin maliyetini kapsayan bir tür sigortadır. Sigortacılar, bir kişiyi tedavi eden bir klinik, hastane, doktor, laboratuvar, sağlık uzmanını tanımlamak için sağlık sigortası kapsamı olan kişidir.

Sağlık sigortası kapsamının türüne bağlı olarak, sigortalı masrafları cebinden öder ve geri ödeme alır veya sigortacı doğrudan tedarikçiye ödeme yapar. Sağlık sigortası genellikle işveren ödenek paketlerine dahildir.

İki Ana Sağlık Sigortası Türü Vardır:

Özel Sağlık Sigortası: Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri.

Kamu veya Devlet Sağlık Sigortası: Bu sigorta türünde devlet, prim karşılığında sağlık hizmetlerini sübvanse eder.

İhtiyaca Göre Sağlık Planları bu tür bir planda sigorta şirketinin, poliçe sahiplerine düşük maliyetli tıbbi bakım sağlamak için bir sağlık hizmeti sağlayıcıları ağı ile sözleşmeler yaparlar.

Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası, sigortalının maruz kaldığı tıbbi, cerrahi ve bazen diş masraflarını karşılayan bir tür sigorta kapsamıdır. Sağlık sigortası, sigortalıya hastalık veya yaralanmalardan kaynaklanan masrafları karşılayabilir veya doğrudan bakım sağlayıcısına ödeme yapabilir. Genellikle işveren parası paketlerine kaliteli çalışanları cezbetmenin bir aracı olarak dahil edilir, primler kısmen işveren tarafından karşılanır.

• Sağlık sigortası, sigortalının maruz kaldığı tıbbi ve cerrahi masrafları karşılayan bir tür sigortadır.

Bir sağlık sigortası planı seçmek, şebeke içi ve dışı hizmetler, indirimler, ortak ödemeler ve daha fazlası ile ilgili plan kuralları nedeniyle zor olabilir.

Sağlık Sigortası Nasıl Çalışır?

Bakım sigortası, poliçe sahiplerinin en üst düzeyde kapsam için belirlenmiş bir sağlık hizmeti sağlayıcıları ağından bakım almasını sağlar. Hastalar program dışında bakım isterse, maliyetin daha yüksek bir yüzdesini ödemek zorundadırlar. Bazı durumlarda, sigorta şirketi alınan hizmetler için ödemeyi doğrudan reddedebilir.

Sağlık Sigortası İhtiyacı

Sağlıkla ilgili/tıbbi acil durumlar sağlamanın bir yolu sağlık sigortası yaptırmaktır. Sağlık sigortası, hastalık/hastalık kapsamı açısından kayda değer bir esneklik sunmaktadır. Sigorta planı, fiili tıbbi masraflardan bağımsız olarak ameliyat/hastalık ödemesini yapar.

Sağlık sigortası ile hem sağlık hem de para açısından daha güvenli bir gelecek konusunda emin olursunuz. Bu, özellikle ailenin maddi refahından sorumlularsa, sağlık sigortasını bireyler için kritik hale getirir.

Neden Sağlık Sigortasına İhtiyacınız Var?

Sağlık sigortası, sağlık hizmetlerinin yüksek maliyetini ödemesi için gereklidir.

Ülkemizde herkes sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. GSS yaptırmalıdır. Tıpkı arabanız, eviniz veya daireniz için sigorta gibidir. Hayat tasarruflarınızı büyük bir kaza, tıbbi acil durum veya kronik bir hastalığın yıkıcı maliyetlerinden korumak için gereklidir. Ancak, diğer sigortalardan farklı olarak, sağlık sigortası, ihtiyaç duyduğunuzda bu sağlık hizmetini almanızı mümkün kılar. Araba sigortanız yoksa, arabanızı tamir ettirmeyi göze alana kadar otobüse binebilirsiniz. Bacağınızı kırarsanız, doktora gitmek durumundasınız.

Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir

Sağlık sigortası şirketleri birçok seçenek sunmaktadır. Ancak bir plan seçmeden önce, çeşitli kesintiler, ödemeler, para güvencesi ve prim kombinasyonlarından geçmeniz gerekir.

Niçin Bizi Tercih etmelisiniz?

• Sağlık Sigortası Yaptırmak için firmamızı tercih etmeniz size huzur verecektir.

• Özel sağlık sigortası fiyatlarımızla bütçenize katkı sağlamaktayız.

• Özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız bizi tercih ediniz.

• En iyi özel sağlık sigortasını sizlere sunmaktayız.

• Özel sağlık sigortası fiyatlarımızı görmeden karar vermeyin.