Kasko Sigortası

Kasko Sigortası-Eyk Sigorta Kasko Nedir?

Kasko oto sigortasıdır. Bir kaza veya hırsızlık durumunda mali kayıplara karşı sizi koruyan sigorta şirketidir. Anlaşma yaptığınız kasko şirketi arasında yapılan bir sözleşmedir. Bir prim ödemeniz karşılığında, sigorta şirketi poliçenizde belirtildiği şekilde kayıplarınızı ödemeyi kabul eder. Trafik sigortası zorunlu olmasına rağmen kasko isteğe bağlı olarak yapılmaktadır.

Kasko oto sigortası aşağıdakileri kapsamaktadır:

• Arabanıza hasar veya hırsızlıktan doğan kayıpları karşılama.

• Bedensel yaralanma veya maddi hasar için başkalarına karşı yasal sorumluluğunuz

• Yaralanma, rehabilitasyon ve bazen kayıp ücretler ve cenaze masraflarını tedavi etme maliyeti.

• Sel, dolu, depremler gibi doğal afetlerde oluşacak zararların karşılanması vb.

Ülkemizde otomobil sigortası zorunludur. Kasko ise araç sahiplerinin kendi istekleri doğrultusunda sözleşmedeki kapsama tutarlarını tüm ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre ayrı ayrı fiyatlandırılır.

Kasko yıllık düzenlenir ve yenilenebilir. Sigorta şirketi, poliçeyi yenileme ve priminizi ödeme zamanı geldiğinde sizi haberdar eder. Özellikle dolmuş, taksi dolmuşu, oto kiralama şirketleri ve şahsi araçlarınız için kasko yaptırmanızın size ciddi katkısı olacaktır. Biz firma olarak sizin kasko ihtiyaçlarınızı karşılayalım.

Kasko size:

• Kasko size veya yolcularınıza verilen yaralanmalar için tıbbi masrafların geri ödenmesini sağlayan tıbbi ödemeler veya kişisel yaralanma koruması sağlar.

• En temel, yasal olarak zorunlu otomobil sigortası aracınızın neden olduğu hasarı karşılarken, kendi aracınızın hasar görmesini de kapsamaz. Kendi arabanızı korumak için kaskonun kapsama alanlarını göz önünde bulundurmalısınız.

• Herhangi bir çarpışmada, hatalı olduğunuzda başka bir araçla veya başka bir nesneyle (örneğin, bir ağaç veya korkuluk) çarpışma sonucu ortaya çıkan aracınızın hasar görmesini size geri öder. Çarpışma kapsamı, mekanik arıza veya arabanızdaki normal aşınma ve yıpranma için size geri ödeme yapmayacak olsa da çukurların veya arabanızın yuvarlanmasından kaynaklanan hasarı kapsayacaktır.

• Kapsamlı, yangın, sel, dolu, düşen kayalar veya ağaçlar ve diğer tehlikeler gibi bir çarpışma dışında bir olayın neden olduğu hırsızlık ve hasara karşı koruma sağlar.

• Aracın camının herhangi bir durumda kırılmasında, cam hasarlarında koruma sağlar.

Full Kasko Nedir?

Aracınızın kaza yapması veya çalınması durumunda, araca borcunuz ile sigorta kapsamınız arasında yapılan her türlü maddi manevi hasarın karşılanmasıdır. Araç sigortası, araç sahipleri tarafından bir trafik kazasına girme ile ilgili maliyetleri azaltmak için satın alınan bir pakettir. Otomobil sahipleri herhangi araç kazaları için cebinden ödeme yapmak yerine, bir kasko sigortası şirketine yıllık prim ödüyorlar. Kasko şirketi bir trafik kazası veya diğer araç hasarlarıyla ilgili maliyetlerin tamamını veya çoğunu ödemektedir.

Otomobil Sigortasını Bozmak

Araç sigortası primleri yaşa, cinsiyete, araba kullanma deneyimine, kazaya ve hareketli ihlal geçmişine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Ancak daha fazla risk almayı kabul ederek primlerinizi düşürebilirsiniz. Bazı ödemeleri iptal ettiğinizde kasko maliyeti düşmüş olacaktır. Sigorta şirketi, prim ödemesi karşılığında, poliçenizde belirtildiği şekilde kayıplarınızı ödemeyi kabul eder.

Aracınız Çekildiğinde Ne Olur?

Kasko kapsamında araç çekildiğinde uğranılan zararlarla ilgili madde dahilinde ise kaskonuz bu zararı karşılar.

Kasko Niçin Gereklidir?

Herhangi bir kazada araba kasko sigortası olmadan, mali olarak sorumlu tutulacak ve kendi cebinizden tüm hasarları ödemek zorunda kalacaksınız. Çoğu insan kendi kendini sigortalamayı göze almaz. Araç kasko sigortası, seçtiğiniz kapsama bağlı olarak bir kazadan sonra aracınızı onarmak için ödeme yapabilir. Bir araç genellikle büyük maliyetlere sahiptir ve onu korumak istersiniz. Çarpışmalarda ödemelerde, neyin kapsanıp neyin kapsanmadığına ilişkin birçok kuralla birlikte gelen fiziksel hasar için ödeme imkânı yapar. Kasko sigortası, oto bakım için değil, ani kazalar için geçerlidir.

Yeni bir araba satın alıyorsanız veya otomobil kasko sigortası yaptırıyorsanız, bir araba sigortası poliçesinde bulunan yaygın kapsama türlerini almanız gerekmektedir. Bir araba kazası geçirirseniz sizi, yolcularınızı ve aracınızı korumaya yardımcı olmak için çeşitli araç sigortası türleri vardır.

Niçin Bizi Tercih Etmelisiniz?

• Firmamız ortalama kasko fiyatlarının en uygun ve ekonomik oluşuyla sizin cebinize katkı sağlar.

• Firmamız araç kasko fiyatlarımızın ekonomik oluşuyla araçlarınıza koruma sağlamaktayız.

• Firmamıza müracaat ederek kasko sorgulama yatırabilirsiniz.

• Firmamıza müracaat etmeniz halinde aracınızın kaskosunun ne kadar olduğunu ve ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

• Bizimle çalışmanız size huzur verecektir.

• En iyi fiyat garantisi bizde, bizimle çalışmanız size ekonomik katkı sağlar.

• Kasko ve trafik sigortasında taksitle ödeme imkânı sunmaktayız.

• 7/24 Bilgi ve hizmet desteğimizle her saat bize ulaşabilirsiniz.